1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
header_slatina_cr_jk_jhd
header_slatina_cr_khk_rnk
header_slatina_cr_msk_nj
header_slatina_cr_pk_kt
header_slatina_cr_pk_uno
header_slatina_cr_strk_kl
header_slatina_cr_uk_ltm
header_slatina_sr_bbk_zvl

PDF Tisk Email

Aktualizováno Pondělí, 17 Říjen 2011 19:54

Obec Zvolenská Slatina

Slovenská republika, Banskobystrický kraj, okres Zvolen

Zvolenská SlatinaObec Zvolenská Slatina sa nachádza západne od mesta Zvolen na ceste I/50a hlavnej južnej magistrálnej železničnej trati Zvolen – Košice. Obec je významné vidiecko-prímestské sídlo. Územie sa rozprestiera na rovine Slatinskej kotliny, obklopené pohorím Poľany a Javorím. Údolím meandruje rieka Slatina. Priemerná nadmorská výška je 341 m.n.m..

V súčasnosti má obec 2 771 obyvateľov.

K základným službám, poskytovaných v obci patrí zdravotné stredisko, lekáreň, sieť obchodov a služieb (kaderníctvo, kvetinárstvo, pneuservis), základné školstvo, kultúrny dom s kinom a s výstavnou miestnosťou, športový areál (futbal, tenis, kolky, posilňovňa), strelnica, reštauračné a ubytovacie zariadenia, dom sociálnych služieb a dom dôchodcov. Obec je úplne splynofikovaná, z väčšej časti odkanalizovaná s vlastnou čističkou odpadových vôd, má vybudovaný verejný vodovod. Obec v posledných rokoch postavila viac ako 60 obecných nájomných bytov.

Zvolenská Slatina je stredisková obec s bohatou históriou a modernou súčasnosťou. Jej obyvatelia sú na svoju obec hrdí a snažia sa spolu s vedením obce, aby bola stále krajšia a krajšia. Účasť v medzinárodnom projekte „Európska Slatina“ ju obohatí o ďalšie partnerstvá a priateľstvá a zviditeľní obec ďaleko za hranicami našej vlasti. 

Přidejte se k nám!

Přidejte se k nám!

Deklarace o spolupráci

Deklarace o spolupráci